Rosťa P.: Začal jsem na večírcích a zábavách

Můj příběh s alkoholem začal jako mnoho jiných – jako zábava a experimentování v mladším věku. V prvních letech to bylo jen občasné popíjení s přáteli na večírcích nebo na zábavách. Ale postupem času se to začalo zhoršovat.

Začal jsem pít častěji a větší množství, a to i ve chvílích, kdy jsem byl sám. Když jsem byl opilý, cítil jsem se lépe a měl jsem pocit, že všechny moje problémy jsou v tu chvíli vyřešené. Ale ve skutečnosti jsem si jen ubližoval a zhoršoval svůj život.

Alkohol mi vzal spoustu věcí. Připravil mě o práci, protože jsem se často opíjel a nepodával takové výkony, jaké se ode mě očekávaly. Připravil mě o rodinu a přátele, protože jsem se choval agresivně a nezodpovědně. Připravil mě o zdraví, protože jsem se dostal do stavu, kdy jsem měl problémy s játry a se srdcem.

V současné době se snažím bojovat s alkoholismem a dávám si na sebe pozor. Chodím na terapie a snažím se najít zdravé návyky, které mi pomohou překonat touhu po alkoholu. Je to těžké, ale věřím, že s pomocí ostatních a vlastní vůlí se mi to podaří.

Držte pěsti.

Rosťa P., listopad 2022