Test alkoholismu

Chcete vědět, jak na tom jste ve vztahu k alkoholu? Můžete se pokusit odpovědět na několik otázek testu MAST (Michigan Alcohol Screening Test), což je jeden z prostředků používaných americkými soudy při vyhodnocování závislosti na alkoholu u lidí, kteří byli například zadrženi při řízení pod vlivem alkoholu.

Jednoduše odpovězte Ano nebo Ne na následující otázky. Na další otázku přejdete kliknutím na šipku vpravo. Jakmile odpovíte na všech 22 otázek, klikněte na tlačítko Dokončit.

Aby to nebylo tak složité, stačí, když budete brát v potaz okolnosti z posledních 12 měsíců (kdo si to taky má všechno pamatovat, že?).

Po dokončení testu se zobrazí počet získaných bodů. Svůj stav vyhodnotíte pomocí následujícího klíče:

0–17 bodů: Máte vážné problémy s alkoholem
18–20 bodů: Můžete mít začínající problémy s alkoholem
21–22 bodů: Nemáte žádný zjevný problém s alkoholem

Jestliže si uvědomujete určitý problém v souvislosti se svým vztahem k alkoholu, bývá jedním z prvních kroků situace, kdy si začnete klást otázky – Jsem alkoholik? Jak poznám, že jsem alkoholik? V takovém případě je na místě začít vyplněním testu.

Se zvládáním alkoholismu by vám v některých případech také mohlo pomoci, pokud byste se o svůj příběh zvládání závislosti podělili na našem webu. Jednotlivé příběhy přispěvatelů zveřejňujeme anonymně na tomto webu, abychom inspirovali ostatní, kteří se teprve chystají pustit do boje se závislostí.

One thought on “Test alkoholismu

Comments are closed.