Alkohol na vánočních večírcích

Vánoční večírky jsou obdobím, kdy se můžeme setkat s kolegy v jiném prostředí než v práci a společně si užít čas. Ale, nadměrná konzumace alkoholu může mít za následek nepříjemnosti a problémy. Jak se tomuto vyhnout, pokud nechcete být neúčastí na večírku vyčleněni z kolektivu, ale současně si uvědomujete, že nemáte konzumaci alkoholu pod kontrolou?

V první řadě si musíme uvědomit, že alkohol má mnoho negativních účinků. Alkohol může oslabit naši soudnost a schopnost racionálního uvažování, což může vést k rozpakům a nepříjemnostem.

Dejte přednost dobrému jídlu

Chcete-li zabránit nadměrné konzumaci alkoholu, měli byste vyhradit čas na jídlo. Před večírkem se snažte najíst, abyste se vyhnuli skutečnosti, že na večírku budete příliš hladoví a budete chtít pít více. Pokud jde o pití, držte se limitu a snažte se vypít jen jeden nebo dva drinky po celou dobu večírku.

Zapojte se do společných aktivit

Dalším užitečným tipem je zapojit se do nějakých her nebo aktivit, abyste jen neseděli za stolem, kde vás bude obsluha neustále zásobovat drinky. Abyste se vyhnuli problémům s nadměrnou konzumací alkoholu, je také důležité, abyste se pohybovali po večírku ve skupině. To vám pomůže udržet situaci pod kontrolou a zabránit tomu, aby se někdo neztratil nebo si dopřál příliš mnoho alkoholu.

Naplánujte si čas odchodu z vánočního večírku

Předem si naplánujte, kdy budete z večírku odcházet – zajistěte si například odvoz na určitou hodinu a nezdržujte se na večírku až do konce. Při splnění těchto jednoduchých pravidel budete moci svou přítomností na firemním večírku udělat radost a zároveň si užít čas s ostatními.